Thursday, April 27, 2006

Delighted

Once a believer that peanut butter and jelly sandwiches are no good after a few hours in the refrigerator, I have reformed. In fact, I have reformed so much that I am currently eating my third PBJ this week, which means three times this week I allotted some time in my already cramped morning to make one and cart it with me to work. And boy am I ever glad.

1 comment:

JN said...

I'll bet your pocketbook is glad, too! PBJ sandwiches made at home cost an approximately 39.4 cents per each, far less than the $3.94 average cost of a prepared sandwich. (Prices made up by a certified sandwich appraiser.)